اجتماعی استان اقتصادی بهداشت بین الملل تصاویر تهران جنوب چندر رسانه حقوق بشر دسته‌بندی نشده دین و اندیشه سیاسی شرق شمال غرب فرهنگ و هنر مرکزی

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو افتتاح شد

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو افتتاح شد

با حضور مقامات لشکری و کشوری: رادیو انقلاب راه اندازی شد
 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ، در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «رادیو انقلاب» بر روی موج اف ام ۵/۹۵ به صورت ۲۴ ساعته افتتاح شد.
در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی «رادیو انقلاب» به همت معاونت صدای رسانه ملی شبکه رادیویی انقلاب با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی سه شنبه ۳۰ دی با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رسانه ملی ،علی بخشی زاده معاون صدا و مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از مدیران سازمان صدا و سیما و خانواده معظم شهدا در استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو افتتاح شد.


 
امروز مهم‌ترین و اصلی‌ترین مبارز برای حفظ انقلاب، رسانه است.
 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم، قائم مقام رسانه ملی در این مراسم اظهار داشت: بیش از ۷۳ درصد از آنچه در مورد انقلاب اسلامی می‌گویند، دروغ است و این همان شگردی است که پس از جنگ جهانی هم در پیش گرفته بودند؛ امروز مهم‌ترین و اصلی‌ترین مبارز برای حفظ انقلاب، رسانه است.
 حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم گفت: رسانه‌ها باید بر مبنای ارزش‌ها، فرهنگ و توسعه جامعه باشد، اما در دنیای امروز اینگونه نیست و سوءاستفاده‌هایی صورت می‌گیرد.
وی افزود: امروز بحث‌هایی را مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه عصر ارتباطات تمام شده و وارد عصر مطالبات شده‌ایم و رسانه باید مطالبات مردم را بازگو کند؛ اما در این میان نباید از رسانه‌ها سوءاستفاده شود. در بسیاری از موارد، واقعیت‌ها تحریف می‌شود و گاهی حتی غلو رخ می‌دهد که نباید اینگونه باشد و گسترش کمی رسانه‌ها این مشکلات را به وجود آورده است.
قائم مقام رسانه ملی با اشاره به وظایف رسانه در شناساندن حقایق اظهار کرد: باید موضوعات تاریخی را به خوبی نقل و نقد کنیم و به نتیجه برسیم. متاسفانه امروز در برخی رسانه‌ها نقل خودشان را از واقعیات ارائه می‌دهند که محل اشکال است. مفاهیم انقلاب ما با توجه به عقبه تاریخی که دارد، باید درست نقل شود. برخی رسانه‌ها نه تنها در مسیر انقلاب حرکت نمی‌کنند، بلکه متناسب با اهداف خود قدم برمی‌دارند و دروغ‌سازی تاریخی انجام می‌دهند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم ادامه داد: امروز در دنیا رقابت رسانه‌ای در کار نیست، بلکه جنگ رسانه‌ای در کار است. در طول تاریخ هیچ انقلابی به اندازه انقلاب ما دشمن نداشته است. طبق تحقیقی که سال‌ها قبل انجام دادیم، به نتیجه رسیدیم که مجموعه‌ی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی که علیه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند، بیش از ۷۰ برابر جنگ رسانه‌ای در زمان جنگ سرد است. این دشمنی در هیچ کجای تاریخ سابقه نداشته است.

 
انقلاب اسلامی ایران بی شک پدیده بی نظیر قرن بیستم است
 
علی بخشی زاده، معاون صدای رسانه ملی گفت: حدود ۴۲ سال پیش مجری محترمی اعلام کرد این صدای انقلاب اسلامی است. الان بعد از گذشت ۴۲ سال این حقیر افتخار دارد مجدد اعلام کند که این انقلاب با صلابت، عزت و حکمت در آستانه چهل و دومین سالگرد خودش قرار دارد. انقلاب اسلامی ایران بی شک پدیده بی نظیر قرن بیستم است، که ضمن تحول عمیق در معادلات جهانی راه نوینی را فرا روی جهان اسلام باز کرده است. بر همین اساس دشمنان انقلاب اسلامی از همان اوایل انقلاب برای مقابله و شکست این حرکت جهانی تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند.
معاون صدا عنوان کرد: از این رو راهبرد القای ناکارآمدی جمهوری اسلامی به عنوان اساسی ترین رویکرد تقابل با جمهوری اسلامی انتخاب و همزمان بعد از ناکامی در جنگ سخت و نبرد ۸ ساله، جنگ روانی و نرم دشمن در رسانه به مهمترین قالب نبردهای جبهه استکبار تعیین شد. در این میان رادیو به عنوان رسانه ای همراه از ابتدای انقلاب تاکنون نقش مهمی در تبیین و روشنگری اهداف انقلاب اسلامی و مقابله با هجمه رسانه ای دشمن داشته است.
بخشی زاده اظهار کرد: رادیو در ورود به گام دوم انقلاب اسلامی نیز اهمیت و جایگاه خاص خود را حفظ کرده است و در این راستا تاسیس شبکه رادیویی انقلاب گام مهمی در شناسایی مفاهیم انقلاب و نقطه عزیمت نظام رسانه ای و رادیویی کشور در عرصه جنگ نرم است. این شبکه رادیویی تلاش می‌کند راهبرد ناکارآمد نمایی جمهوری اسلامی را خنثی کند.
 
وی عنوان کرد: این رادیو اختصاصی، که با هدف جریان سازی انقلابی فعالیت می‌کند، ضمن بازخوانی اصول و مبانی انقلاب اسلامی و باز خوانی عملکرد چهل ساله گذشته جمهوری اسلامی، در تلاش است این موضوع را بیان کند که ما می‌توانیم به تبیین اهداف و آرمان گام دوم انقلاب اسلامی بپردازیم.
وی ادامه داد: رادیو انقلاب نقطه عظمت رادیوست که به صورت اختصاصی در ابعاد مختلف نظری، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فناوری ضمن تشریح دستاورد‌های انقلاب اسلامی نسبت به مسیر آینده انقلاب و مطالبات نسل‌های نوپای انقلاب پاسخی مناسب ارائه کند.
معاون صدا اظهار کرد: از آنجا که امروز دیگر جنس مبارزه و مخاطرات نسبت به دوران انقلاب عوض شده است، در کنار ناامنی فیزیکی، حملات هویتی و نرم بسیار استفاده می‌شود. نقش رسانه در پیوست رسانه‌ای انقلاب اسلامی اهمیت ویژه‌ای دارد.
بخشی زاده بیان کرد: امیدواریم در راستای اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی باز شناسی آسیب‌ها و چالش‌ها رفع مخاطرات هویتی، مقابله جنگ نرم دشمن و تعمیق قدرت نرم انقلاب اسلامی، افزایش عمق استراتژیک و افزون سازی سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی نقش رادیو انقلاب به عنوان کمک کننده و سازنده مورد نظر قرار گیرد؛ چراکه مسیر امروز عرصه مبارزات فرار روی انقلاب اسلامی عمدتا بر عرصه‌های هویتی شناختی تاثیر داشته و نقش رسانه رادیو در این مسیر قطعا ارزنده و کمک کننده است.

موثرترین حقایق و جریان سازی‌ها را در بستر رادیو باید جست و جو کرد

مصطفی رستمی ، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رادیو رسانه‌ای گرم و پویا است و پرمخاطب‌ترین و موثرترین حقایق و جریان سازی‌ها را در بستر این رسانه باید جست و جو کرد. در طول این ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب نقش رادیو نقشی بی بدیل بوده است. رادیو در این سال‌ها جایگاه خود را حفظ کرده و باید برای این جایگاه تلاش کند. انقلاب اسلامی یکی از بی نظیرترین پدیده‌های قرن است. بیانیه گام دوم انقلاب نشان دهنده اهمیت و نقش مردم در انقلاب بوده است، اما در این میان یکی از راهبرد‌های دشمن، جعل انقلاب بوده است و آنچه در بیانیه توسط مقام معظم رهبری مطرح شد دستاورد‌هایی بود که به دست آمد. رادیو انقلاب باید بتواند آنچه در گذشته مردم بوده است را به تصویر بکشد. مردم ما پای انقلاب ایستادند و سربلندتر از همیشه در حال حرکت هستند.
مصطفی رستمی عنوان کرد: رادیو انقلاب باید بتواند آنچه در گذشته مردم بوده است را به تصویر بکشد. مردم ما پای انقلاب ایستادند و سربلندتر از همیشه در حال حرکت هستند. رسالت رسانه های ما بسیار سنگین است. کار بسیار عظیمی که شیعه در طول تاریخ کرد این بود که توانست فرهنگ عاشورا را منتقل کند و شیعه حفظ شد و به امروز رسید. انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست و به هیج وجه در معیارهای کمی دنیا نمی گنجد.
جواد منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به سخنی از آیت الله طالقانی که “هر کسی مقابل این انقلاب بایستد نابود می شود” تصریح کرد: درباره حضرت امام (ره) هرچه بگوییم باز حرف هست. اما اعتقادم این است که خداوند حضرت امام (ره) را حمایت و هدایت و حفظ کرد برای تغییر مسیر تاریخ بشریت. امیدوارم رادیو انقلاب بتواند تغییر بین سال پیروزی انقلاب با سالهای بعد از آن را داشته باشد.
 
 
پیام انقلاب باید به همه دنیا برسد

دکتر زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز دیگر سخنران این مراسم بود که در اظهارات خود گفت: امروز وجدان‌های بیدار در کشور وجود دارد و ما باید بدانیم چه زمانی و کجا در صحنه حاضر باشیم. ملت ما با انگیزه و اراده است و این انگیزه باید توسط رادیو انقلاب به همه نشان داده شود. باید پیام انقلاب ما به همه دنیا برسد. رادیو انقلاب باید یاد آور و پاسدار آرمان‌ها، اهداف و خواسته‌های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب باشد.
وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای این روزهای دنیا افزود: امروز بازی رسانه‌ای سختی در پیش داریم. رسانه باید با دقت جلو برود و در جنگ رسانه‌ها با دقت و قدرت وظیفه خود را انجام دهد.
 
رادیو انقلاب تا پایان بهمن ماه، ۲۴ ساعته بر روی موج اف ام ردیف ۹۵٫۵ مگاهرتز قابل دریافت است. همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق برنامه کاربردی ایران صدا بر روی تلفن همراه خود و همچنین تارنمای اینترنتی رادیو انقلاب به نشانی radioenghlab.ir شنونده این رادیو باشند.

علیرضا نیاکان

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *