نیروهای حافظ صلح روسی به شهر «استپاناکرت»، مرکز منطقه «قره باغ کوهستانی» ورود پیدا کرده‌اند

نیروهای حافظ صلح روسی به شهر «استپاناکرت»، مرکز منطقه «قره باغ کوهستانی» ورود پیدا کرده‌اند

ورود نیرو‌های حافظ صلح روسیه به «استپاناکرت»

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه گفت نیروهای حافظ صلح روسی به شهر «استپاناکرت»، مرکز منطقه «قره باغ کوهستانی» ورود پیدا کرده‌اند.

ورود نیرو‌های حافظ صلح روسیه به «استپاناکرت»

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ، از افکارنیوز، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه گفت نیروهای حافظ صلح روسی به شهر «استپاناکرت»، مرکز منطقه « قره باغ کوهستانی » ورود پیدا کرده‌اند.

خبر‌گزاری «اسپوتنیک» در حالی این خبر را اعلام کرده که پیشتر وزارت خارجه روسیه نیز تأکید کرده بود فقط صلح‌بانان روسی در خط تماس واقع در منطقه قره‌باغ مستقر خواهند شد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین همچنین امروز (پنجشنبه) با رد هرگونه حضور نظامیان ترکیه‌ای در نیروهای صلح‌بان که قرار است در خط تماس واقع در منطقه قره‌باغ مستقر شوند، گفت: «نیروهای حافظ صلح در قره‌باغ فقط روسی خواهند بود و هماهنگی‌ها با ترکیه در این زمینه از طریق مرکزی در آذربایجان هست».

بامداد سه‌شنبه بود که «نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد توافقنامه‌ای را با روسیه و جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در قره‌باغ امضا کرده است.

این توافق شامل استقرار نیروهای حافظ صلح روسیه به مدت ۵ سال در مناطق مورد تنش در قره باغ کوهستانی و مذاکرات برای حل و فصل این بحران طی این مدت است. 

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه نیز درباره این توافق گفته بود: «نیروهای حافظ صلح در منطقه قره‌باغ کوهستانی مستقر خواهند شد.»

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید