هشدار رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان / سرقت اینترنتی با سؤاستفاده از بستر برنامه شاد

هشدار رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان / سرقت اینترنتی با سؤاستفاده از بستر برنامه شاد

سرقت اینترنتی با سؤاستفاده از بستر برنامه شاد

پایگاه خبری احوال نیوز ، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از دستگیری فردی که با قرار دادن لینک پرداخت الکترونیک جعلی در بستر برنامه شاد توانسته بود حساب بانکی یک شهروند را خالی کند خبر داد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی خود مبنی بر برداشت غیر مجاز وجه از حساب بانکی وی رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی این پرونده مشخص شد وی پس از قطع ارتباط هنگام استفاده از برنامه شاد با پشتیبانی تماس گرفته که درخواست پرداخت مبلغ ۲۰ هزار ریال بابت فعالسازی مجدد آن می کنند و او با ورود به لینک پرداخت الکترونیک مبلغ مورد نظر را واریز می کند اما پس از مدتی متوجه می شود، کل موجودی حسابش به صورت غیر مجاز برداشت شده است.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد لینک پرداخت الکترونیک مذکور جعلی بوده و طراح این لینک با قرار دادن آن در بستر برنامه شاد اطلاعات حساب بانکی این شهروند را سرقت و پس از آن اقدام به برداشت غیر مجاز وجه از حساب او کرده است.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه سرانجام با اقدامات تخصصی پلیسی طراح لینک پرداخت الکترونیک جعلی دستگیر و به بزه انتسابی خود اعتراف کرد گفت:کاربران بایستی مراقب درگاه های بانکی جعلی (فیشینگ ) باشند و قبل از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود به نماد الکترونیک و استانداردهای لازم در درگاه توجه داشته باشند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *