رییس جمهوری فرانسه که از مواضع اسلام‌ستیزانه خود عقب‌نشینی کرد / عقب گرد تاریخی مکرون

عقب گرد تاریخی مکرون

عقب گرد تاریخی مکرون

پایگاه خبری احوال نیوز ، رییس جمهوری فرانسه که از مواضع اسلام‌ستیزانه خود عقب‌نشینی کرده، مطالب شبکه‌های اجتماعی را خلاف واقع دانسته و گفت که کشورش با هیچ مذهبی مشکل ندارد.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ، به نقل از ایرنا: «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه شنبه‌شب در پیامی توییتری نوشت: برخلاف آنچه در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی دیده و شنیده‌ام، کشور ما با هیچ مذهبی مشکلی ندارد. همه آن‌ها (پیروان مذاهب) آزادانه [مناسک مذهبی خود را] انجام می‌دهند… فرانسه به صلح و همزیستی متعهد است.

همزمان با این پیام توییتری مکرون رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند که فردی در نزدیکی یک کلیسا به کشیش ارتدوکس یونان شلیک کرده و پس از زخمی کردن او متواری شده است. مقام‌های هنوز واکنش رسمی به این حادثه نداشته‌اند.

رییس جمهور فرانسه پیشتر نیز در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره در توجیه اقدام موهن نشریه “شارلی ابدو” به ساحت مقدس رسول گرامی (ص) و در سخنانی مزورانه گفت که احساسات مسلمانان در قبال کاریکاتورهای منتشر شده در نشریه‌های فرانسوی را درک می‌کند، اما این انتشار در نشریه‌ها و روزنامه‌های آزاد صورت گرفته است نه وابسته به دولت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، “امانوئل مکرون” رئیس جمهور فرانسه که اخیرا از اقدام موهن نشریه‌های فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) حمایت کرده است، به دنبال اعتراضات گسترده مسلمانان جهان به سیاست‌های ضداسلامی فرانسه گفت که این کاریکاتورها نه در نشریه‌های وابسته به دولت فرانسه، بلکه در نشریه‌ها و روزنامه‌های آزاد صورت گرفته است.

مکرون با بیان اینکه احساسات مسلمانان در قبال انتشار کاریکاتورها را درک می‌کند، افزود: افرادی هستند که دست به تحریف و انحراف دین اسلام می‌زنند و به نام این دین ادعای دفاع از آن را دارند.

رییس‌ جمهور فرانسه اخیراً با اتخاذ مواضع اسلام‌ستیزانه بر حمایت خود از نشریه‌هایی را که کاریکاتورهای موهن علیه مقدسات اسلامی و پیامبر گرامی اسلام(ص) منتشر کرده‌اند، گفت که مانع این کار آنها نخواهد شد.

این اظهارات مکرون با اعتراضات گسترده مسلمانان جهان روبه‌رو شده و بسیاری از کشورهای اسلامی خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شده‌اند.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *