رئیس پلیس فتای استان اصفهان: کلاهبرداری فروشگاه های مجازی جعلی در سایه شیوع بیماری کرونا

رئیس پلیس فتای استان اصفهان: کلاهبرداری فروشگاه های مجازی جعلی در سایه شیوع بیماری کرونا

کلاهبرداری فروشگاه های مجازی جعلی در سایه شیوع بیماری کرونا

کلاهبرداری فروشگاه های مجازی جعلی در سایه شیوع بیماری کرونا

پایگاه خبری احوال نیوز ، رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی و دستگیری گرداننده فروشگاه مجازی جعلی که با توجه به شیوع بیماری کرونا و روی آوردن شهروندان به خریدهای اینترنتی از آن ها کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : به دنبال مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر اینکه از طریق فروشگاهی اینترنتی جمعاً مبلغ ۵۰ میلیون ریال جهت خرید کالا پرداخت و پس از مدت تعیین شده از طرف فروشگاه و پیگیری های متعدد، پذیرنده پاسخگوی آن ها نبوده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با انجام تحقیقات پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان، گرداننده فروشگاه اینترنتی جعلی شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.

وی افزود: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیسی به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه کسب منافع مالی عنوان کرد.

سرهنگ مرتضوی با تاکید بر خرید از سایت‌های دارای نماد الکترونیکی توصیه کرد: فروشگاه‌های اینترنتی نیازمند دریافت مجوزهای لازم جهت فعالیت خود هستند که این مشخصه مجوز فعالیت، به واسطه دریافت enamad در سایت مشخص می‌گردد که شهروندان می‌توانند با کلیک بر روی آن اطلاعات لازم از گردانندگان سایت و آدرس و تلفن آنان را به دست آورند.

وی در پایان توصیه کرد: در خریدهای آنلاین پیش از آن‌که تبلیغات اغواکننده فریب‌مان دهد باید به اصالت سایت توجه کرد، همچنین با توجه به افزایش خرید های آنلاین و غیر حضوری در پی شیوه کرونا ویروس برخی کسب و کارهای فاقد مجوز برای جلب توجه مشتری به تبلیغات اغوا کننده و فریبنده روی می‌آورند در حالیکه بسیاری از شعارهایی که در تبلیغات آنها گفته شده است درست نمی‌باشد.

رئیس پلیس فتای اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید