درگیری پلیس لندن برای متفرّق کردن تجمع معترضان در مرکز شهر، به خشونت متوسل شد و سه نفر را مجروح کرد

درگیری پلیس لندن برای متفرّق کردن تجمع معترضان در مرکز شهر، به خشونت متوسل شد و سه نفر را مجروح کرد

درگیری پلیس با تظاهرکنندگان در لندن

پلیس لندن برای متفرّق کردن تجمع معترضان به محدودیت‌های قرنطینه در مرکز شهر، به خشونت متوسل شد و سه نفر را مجروح کرد. پایگاه خبری احوال نیوز

پایگاه خبری احوال نیوز ، ماموران پلیس روز شنبه (۵ مهر ۱۳۹۹) پس از آغاز سخنرانی «دیوید آیک» پژوهشگر و نظریه پرداز مطرح در زمینه تئوری توطئه،  به سمت تجهیزات صوتی یورش برده و با خشونت آنها جمع آوری کردند.

هم زمان معترضان با سردادن شعار «آزادی آزادی» با نیروهای پلیس درگیر اما با واکنش خشن ماموران روبرو شدند. برخی تصاویر تکان دهنده در شبکه‌های مجازی نشان می‌دهد که چگونه پلیس با استفاده از باتوم ضربات شدیدی را به معترضان وارد می‌کند. با ثبت دامنه آنلاین ایران‌هاست، بدون مرز باش! اقامت سه خانواده با خرید یک ملک !!! این صندل راحت رو از سارک با ۳۰درصد تخفیف بخر! بسته ۵۰ عددی ماسک سه لایه پزشکی با بهترین قیمت فقط امروز با ثبت دامنه آنلاین ایران‌هاست، بدون مرز باش! اقامت سه خانواده با خرید یک ملک !!! این صندل راحت رو از سارک با ۳۰درصد تخفیف بخر! بسته ۵۰ عددی ماسک سه لایه پزشکی با بهترین قیمت فقط امروز با ثبت دامنه آنلاین ایران‌هاست، بدون مرز باش! اقامت سه خانواده با خرید یک ملک !!! این صندل راحت رو از سارک با ۳۰درصد تخفیف بخر! بسته ۵۰ عددی ماسک سه لایه پزشکی با بهترین قیمت فقط امروز

معترضان که از ظهر امروز در میدان ترافلگار لندن تجمع کرده‌، منتظر بودند تا «دیوید آیک» پرده دیگری از نتیجه پژوهش‌های خود را درباره ساختگی بودن ویروس کرونا تشریح کند. 

آیک معتقد است که بحران شیوع ویروس کرونا با نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵جی) ارتباط دارد. این پژوهشگر انگلیسی بر این باور است که اگر این شبکه بتواند «به جایی که آنها می‌خواهند برسد»، زندگی بشر پایان می‌یابد. 

هواداران دیوید آیک و مخالفان محدودیت‌هایی کرونایی، امروز برای دومین هفته پیاپی و با آغاز تدابیر سختگیرانه دولت انگلیس در مرکز لندن تجمع کرده و فریاد «ما پیروز خواهیم شد» سر می‌دادند.

شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی همچنین شعارنوشته‌هایی را حمل می‌کردند که همه‌گیری ویروس کرونا را کلاهبرداری خوانده و خواستار رفع فوری محدودیت‌های قرنطینه شدند. 

نگرانی‌ها درباره فراگیری کرونا در انگلیس و سراسر اروپا شدت گرفته است. مشاوران علمی دولت انگلستان دیروز جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که موج دوم کرونا در تمام نواحی این کشور (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) آغاز شده است.

در این بیانیه که یک نسخه ان در رسانه‌های انگلیس منتشر شده آمده است: آمار مبتلایان به سرعت رو به افزایش است و برای توقف این روند که می‌تواند فشار بیش از حدی را بر نظام خدمات درمانی کور وارد کند باید سریعا اقدام کرد.

آن‌ها در این بیانیه از احاد ملت انگلیس خواسته‌اند تا اصول بهداشتی را رعایت کرده، «چون همه در معرض خطر قرار دارند.»

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت انگلیس در طول ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۶ هزار و ۴۲ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده ۳۴ نفر دیگر جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب تاکنون ۴۲۹ هزار و ۲۷۷ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و ۴۱ هزار و ۹۷۱ نفر به کام مرگ رفته‌اند.

کارشناسان بهداشتی در انگلیس می‌گویند اگر ویروس کرونا با این سرعت گسترش یابد در اواسط اکتبر (ماه اینده میلادی) آمار مبتلایان روزانه به تقریبا ۵۰ هزار مورد در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

  ایرنا

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *