اثر نفیس و به یادماندنی دکتر فائزه تقی پور استاد دانشگاه اصفهان در ارتباط با تئاتر و سینما منتشر شد

اثر نفیس و به یادماندنی دکتر فائزه تقی پور استاد دانشگاه اصفهان در ارتباط با تئاتر و سینما منتشر شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ، اثر نفیس و به یادماندنی دکتر فائزه تقی پور در ارتباط با تئاتر و سینما منتشر شد. دکتر فائزه تقی پور دارای دکتری تخصصی علوم ارتباطات و استاد یار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ( خوراسگان ) می باشند. این استاد فرهیخته و علاقمند به حوزه ی نشر در رسانه و سینما این بار اقدام به نشر کتاب ئاتر و سینما در ایران و جهان نمودند، که مورد استقبال نیز قرار گرفته است. دکتر تقی پور  برای تهیه این کتاب چهار سال به جمع‌آوری داده و اطلاعات پرداخته اند.

این کتاب ارزشمند با داوری که از هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی (خوراسگان) ، انجام شده است برای تدریس در مقاطع کارشناسی و دکتری نیز در نظر گرفته شده است .ناشر این کتاب دانشگاه آزاد اسلامی می باشد که در قطع وزیری و به تعداد ۴۴۸ صفحه و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه  به وزین طبع آراسته شده است.

 

دکتر فائزه تقی‌پور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) نویسنده کتاب «تئاتر و سینما در ایران و جهان» در معرفی این اثر زیبا و به یاد ماندنی بیشتر به حجم مطالب مرتبط با تاریخ تئاتر در ایران و گستردگی و تنوع این موضوع در سراسر ایران، پرداخته است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ، دکتر تقی پور در این کتاب به «بررسی تاریخ و زمینه‌های شکل‌گیری تئاتر و سینما در ایران و جهان پرداخته است.

 

این کتاب در ۱۲ فصل تنظیم و به نگارش در آمده است و در نگارش و تدوین آن، بیشتر تلاش شده است آن دسته از مطالبی که بیش از سایر موارد با فرهنگ ارتباط وثیق و مستقیم دارند، مورد اشاره قرار دهند. دکتر فائزه تقی‌پور نویسنده کتاب «تئاتر و سینما در ایران و جهان» در معرفی این اثر زیبا و به یاد ماندنی بیشتر به حجم مطالب مرتبط با تاریخ تئاتر در ایران و گستردگی و تنوع این موضوع در سراسر ایران، پرداخته است. در کتاب ئاتر و سینما در ایران و جهان اثر دکتر فائزه تقی پور به ترتیب فصول به این موضوعات زیبا پرداخته است ، که قابل نوجه می باشد.

 

در فصل اول این کتاب با عنوان «تئاتر در جهان» علاوه بر اشاره‌هایی به خاستگاه‌های تئاتر در نقاط مختلف جهان، به صورت مجزا به بیان ریشه‌ها و خاستگاه‌های هنرهای نمایش در ادوار مختلف تاریخ در نقاط و کشورهای متعدد پرداخته شده است.

 

 

فصل دوم کتاب به معرفی «انواع نمایش‌های ایرانی و برخی آیین‌های مربوط به تقلید» و فصل سوم نیز به معرفی «برخی آیین‌های مربوط به عزاداری محرم» اختصاص یافته است. در فصل چهارم، موضوع «رقص‌ها و حرکات فیزیکی و نمایشی» و در فصل پنجم، موضوع «برخی آیین‌های مربوط به سوگ در ایران» مورد توجه قرار گرفته است. فصل ششم کتاب به معرفی انواع «نمایش‌های فردی» از جمله معرکه‌گیری، نظم‌خوانی، شاهنامه‌خوانی، نقالی و دیگر نمایش‌های فردی اختصاص یافته است. فصل هفتم، در برگیرنده‌ معرفی انواع «بازی‌های متداول در ایران» و فصول هشتم و نهم کتاب نیز شامل «هنرهای نمایشی مرتبط با اقوام و مناسبت‌های ملی- محلی» و «تئاتر نمایشی» است. در ادامه و در فصل دهم کتاب، «تاریخ سینما در جهان»؛ در فصل یازدهم «تاریخ سینما در ایران» و در فصل پایانی کتاب نیز موضوع «مباحث علمی مرتبط با سینما» پرداخته شده است.

 

لازم به یادآوری است که این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ( خوراسگان ) تا به حال آثار و کتاب‌هایی همچون «واکاوی‌های شبکه‌های اجتماعی مجازی» (با همکاری عباس زمانی) و «مطالعه قوم‌نگارانه‌ی فرهنگ نامگذاری» (با همکاری با نگین فروغی) را به بازار نشر عرضه کرده است. پایگاه خبری احوال نیوز ، موفقیت این استاد فرهیخته و خوش ذوق و پژوهشگر عرصه علوم ارتباطات و روزنامه نگاری را به جامعه علمی و به خصوص به اعضای دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ( خوراسگان ) تبریک عرض می نماییم و موفقیت بیشتر این استاد عزیز را از خداوند منان خواستاریم.

مریم نظری

انتهای پیام/*


دیدگاه برای “اثر نفیس و به یادماندنی دکتر فائزه تقی پور استاد دانشگاه اصفهان در ارتباط با تئاتر و سینما منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید