شهدا عزت و عظمت را برای ملت ایران به ارمغان آوردند

نماینده، ولی فقیه در گیلان گفت: امام حسین (ع) با فداکاری، جانبازی و فدا کردن عزیزان خود به ما آموخت عزت دنیا و آخرت در سایه مقاومت، ایستادگی و جانبازی محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در مراسم یادواره شهدای شهر لوشان و حومه و ۵ شهید گمنام در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) این شهر با تبریک ولادت حضرت امام علی النقی (ع)، گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن، تبریک عید غدیر و ولادت با سعادت امام موسی کاظم (ع) گفت: امروز مردم ایران به برکت خون شهدا در دنیا عزت پیدا کردند.

او، ملت ایران را پر صلابت‌ترین مردم در دنیای معاصر عنوان کرد و افزود: مردم ایران به عنوان الگوی مقاومت برای همه ملت‌ها قرار گرفتند و قدرت‌های سلطه گر هر قدر تلاش کردند نتوانستند به این الگو خدشه وارد کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تنها راه عزت دنیا و آخرت ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان دین خداست، خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) چگونه زیستن را به امت اسلامی آموخت.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: پس از پیامبر گرامی اسلام (ص) امام حسین (ع) با فداکاری، جانبازی و فدا کردن عزیزان خود به ما آموخت عزت دنیا و آخرت در سایه مقاومت، ایستادگی و جانبازی محقق می‌شود.

او، ملت ایران را ادامه دهنده را پیامبر (ص) و شهیدان ذکر کرد و گفت: امروز به نقطه‌ای رسیدیم که ملت‌های دنیا به این باور رسیدند که برای پیمودن مسیر اقتدار باید به ملت ایران اقتدا کنند.

نماینده، ولی فقیه در گیلان با اشاره به خسته شدن مردم کشور‌های سرمایه داری از سران حکومت خود، بیان کرد: حدود یک سال از قیام مردم فرانسه می‌گذرد و با توجه به اینکه می‌دانند چشم شان در درگیری‌ها کور می‌شود و دندان شان می‌شکند، اما به خیابان می‌آیند.

آیت الله فلاحتی به آغاز جنبش وال استریت از آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: جنبش وال استریت به دیگر کشور‌های سرمایه داری کشانده شده است.

او با بیان اینکه ایران با وجود منابع انسانی غنی برای استکبار خطرناک است، تصریح کرد: شهدا عزت و عظمت را برای ملت ایران در دنیا به ارمغان آوردند بنابراین احیای نام شهدا ارزشمند است.

امام جمعه رشت، تحقق انقلاب اسلامی را مدیون خون شهدا، خانواده معظم شهیدان و آزادگان دانست و اضافه کرد: شهیدان برای ادای تکلیف و رضای خدا به جبهه‌ها رفتند و این مسیر را باید در زندگی خود مد نظر داشته باشیم.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *