حمله به دو نفتکش بزرگ در دریای عمان

پایگاه خبری احوال نیوز ،  گزارش‌ها نشانگر حمله احتمالی به دو نفتکش در دریای عمان است. ناوگان پنجم دریایی آمریکا نیز از دریافت پیام “وضعیت اضطراری” در این دو نفتکش خبر داده است. برخی گزارش‌ها از آتش‌سوزی در سطح نفتکش‌ها حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ،  به نقل از  دویچه وله؛ در متن تنش میان ایران و آمریکا، منابع خبری ایران امروز پنجشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) از وقوع دو انفجار مهیب در دریای عمان خبر داده‌اند. شبکه خبری العالم به نقل از “منابع محلی عمان” اعلام کرد، این دو انفجار “به صورت پیاپی” در دو نفتکش بزرگ حامل نفت خام صورت گرفته و صدای انفجار نیز ناشی از حمله به این دو کشتی بوده است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از منابع پاکستانی اعلام کرده که آنها نیز صدای انفجارها را شنیده‌اند. به گفته منابع پاکستانی، دو نفتکش مزبور با اعلام اینکه مورد حمله قرار گرفته‌اند، در خواست کمک کرده‌اند.

آسوشیتدپرس نیز گزارش داده است که یک گروه امنیت دریایی بریتانیا نیز بامداد امروز پنجشنبه نسبت به “حادثه‌ای نامشخص” در دریای عمان هشدار داد

به گزارش خبرگزاری رویترز نیز به نقل از چهار منبع تجاری و کشتیرانی اعلام کرده است که به دنبال انفجارها، دو نفتکش مزبور تخلیه شده و خدمه آنها سالم هستند.

به گفته این منابع، یکی از این دو نفتکش به نام “فرونت آلتر” با پرچم جزایر مارشال و دیگری به نام “کوکا کوریجوس” با پرچم پاناما در حرکت بوده است.

در این میان برخی گزارش‌ها از آتش‌سوزی‌های گسترده در سطح این دو نفتکش خبر می‌دهند. مقام‌های امارات هم آتش‌سوزی در نفتکش “فرونت آلتر” را تأیید کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ به نقل از مدیر نفتکش “کوکا کوریجوس”، این کشتی نیز از مبدأ عربستان سعودی راهی سنگاپور بوده که هدف حمله‌ای احتمالی قرار گرفته و خسارت دیده است.

ناوگان پنجم آمریکا “در حال کمک”

رویترز به نقل از ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در بحرین، اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور پیام “وضعیت اضطراری” این دو نفتکش را دریافت کرده‌اند. مقام‌های ناوگان پنجم آمریکا گفته‌اند که در نزدیکی محل حادثه و در حال کمک هستند. جوشوا فری، یکی از مقام‌های آمریکایی در بحرین، ضمن تأیید این خبر گفت: «ما از حمله به این دو نفتکش آگاه شده‌ایم و این پیام‌ها را به صورت جداگانه در ساعت‌های شش و ۱۲ دقیقه و هفت صبح دریافت کرده‌ایم.»

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *