کرامت سلیمی : آمریکا در ۸۰ سال اخیر با سلاحی خیالی و غیر واقعی به نام بمب اتم ترس و وحشت را به جهانیان القاء نموده

کرامت سلیمی : آمریکا در ۸۰ سال اخیر با سلاحی خیالی و غیر واقعی به نام بمب اتم ترس و وحشت را به جهانیان القاء نموده

 

 

کرامت سلیمی یکی از نظریه پردازان در مورد بمب دروغین اتمی است که مقالات زیادی از ایشان به نگارش در آمده است. این مقاله نیز یکی از مقالاتی است که در رابطه با پوشالی بودن دولت آمریکا را که  با تلقین دروع های کوناگون ،  تا به حال توانسته است دنیا را مورد وحشت و حمله قرا ردهد، نوشته شده است.

ضمن تشکر از جناب آقای کرامت سلیمی که این مقاله را به خوانندگان پایگاه خبری احوال نیوز فرستاده اند، توجه شما خوانندگان محترم را به این مقاله جلب می نمایییم.

پایگاه خبری احوال نیوز ،آمریکا نمی تواند عملا” نشان دهد که سلاح اتمی دارد و یکپارچگی آمریکا و متحدانش و همچنین ارتباط بین پایگاههای نظامی آمریکا در کل دنیا دچار فروپاشی خواهد گردید.

برای بررسی موضوع جنگ ایران و آمریکا مجبوریم نگاهی به پشت سر خود و به تاریخ بیندازیم تا ببینیم چراغ هدایتی که در طی تمام تاریخ ، راهبر جنگهای بشریست کدام است.

بی تردید فریبکاری ، قویترین سلاح در زرادخانه صاحبان قدرت است.

تمام دولتها برای تسلط بر مردمشان با ایجاد جو ترس و وحشت عمل می کنند.

با افزایش آگاهیها نوع ابزار ایجاد ترس تغییر می کند.

در ۸۰ سال اخیر با سلاحی خیالی و غیر واقعی به نام بمب اتمی این ترس و وحشت را به جهانیان القاء نمودند.

دولت آمریکا برای حکومت بر کشور و مناطق تحت سلطه اش نیاز به این دارد که هر از گاهی در منطقه ای از جهان ببری کاغذی بسازد و جنگ طولانی مدتی که خودش آن را کنترل و اداره می کند راه بیندازد .

اگر با دید روانشناسی به مسئله قدرت نگاه کنیم جواب خیلی از سوالات معلوم خواهد شد.

تقریبا” تمامی ارتشهای دنیا از پنتاگون دستور می گیرند و در واقع چیزی که به عنوان ۷۰۰۰ پایگاه نظامی آمریکا عنوان می شود همین ارتشها و مکانهای نظامیست که در حدود ۲۰۰ کشور چهان پراکنده اند و اسلحه و سیستمهای مخابراتی و سایر امکانات را در اختیارشان قرار می دهد.و درجه اهمیتشان برحسب موقعیت جغرافیایی فرق می کند و با کمک همین ارتشها امریکا قادر است در هر منطقه ای که اراده کند جنگ و درگیری ایجاد نماید.

یکی از مهمترین ارتشهایی که آمریکا بوجود اورد ارتش شوروی بود که در ظاهر نقش رقیب اتمی آمریکا را بازی می کرد اما عملا” یک ببر کاغذی بود که آمریکا برای پیشبرد نقشه ها و سیاستهایش ان را به کار می گرفت. به عنوان مثال آمریکا در سال ۱۹۴۹ با انجام یک آزمایش ظاهرا” اتمی شوروی را به عنوان یک ابرقدرت قلمداد کرد و در طی جنگهای کره (۱۹۴۹-۱۹۵۳) و

ویتنام (۱۹۵۵-۱۹۷۵) وقتی با اعتراض مردم آمریکا روبرو شد که چرا باید سربازان آمریکا در کره ویتنام کشته شوند و چرا آمریکا علیه این دو کشور از سلاحهای اتمی استفاده نمی کند توجیه دولت آمریکا برای مردمش این بود که کشورهای کره و ویتنام تحت حمایت شوروی و چین هستند و اگر آمریکا از سلاح اتمی استفاده نماید شوروی و چین نیز از سلاح اتمی استفاده خواهد کرد و چاره ای جز استفاده از سربازان امریکایی و سلاحهای متعارف ندارند. بعد ها افرادی در آمریکا با روشهای مختلف فاش نمودند که آمریکا در ویتنام و کره و جاهای دیگر افراد خودش را از بین می برد که نمونه اش ساخت فیلمهایی همچون رامبو در ویتنام و رامبو در افغانستان و همینطور فیلم عملیات مرداب می باشد.

در سال ۱۳۶۹ آمریکا عراق را یا فریب داد و یا عراق با آمریکا هماهنگ بود تا کشور کویت توسط عراق اشغال شود و به همین بهانه آمریکا به خلیج فارس لشکر کشی نمود و به عراق حمله نمود و ۴۲ روز مردم عراق بی دفاع بمباران شدند بعد حمله زمینی شروع شد و نیروهای آمریکا تحت فرماندهی ژنرال نورمن شوارتسکف تا نزدیکیهای بغداد پیش رفتند . اما دولت آمریکا به نیروهای آمریکایی دستور توقف عملیات را دادند .

ژنرال شوارتسکف از دولت آمریکا ۲۴ ساعت مهلت خواست تا بغداد را اشغال و صدام و سران حزب بعث را دستگیر نماید اما نه تنها درخواست این ژنرال آمریکایی مورد موافقت قرار نگرفت بلکه ژنرال نورمن شوارتسکف برکنار شد و اکثر نیروهای زمینی آمریکا نیز عقب نشینی نمودند و حدود ۸۰ درصد آنها به آمریکا باز گردانده شدند.

تا مدتها ژنرال شوارتسکف در سخنرانیهایش از مقامات آمریکایی مخصوصا” بوش پدر و همچنین وزیر امور خارجه وارن کریستوفر انتقاد می کرد و غیر مستقیم مقامات آمریکایی را خائن به بشریت معرفی می کرد.

امریکا جنگ با عراق را حدود ۱۳ سال کش و قوس داد و این نشان می دهد که دولت آمریکا هیچ تمایلی ندارد که یک پیروزی سریع بدست اید بلکه با ایجاد جنگها و طولانی کردن آن به اهداف دیگری فکر می کند.

جنگهای قبلی آمریکا نیز از مدل و شیوه مشابهی پیروی می کند.

جنگ کره از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۳ در حالی که آمریکا مدعی ابرقدرتی جهان آن هم ابرقدرت به اصطلاح اتمی بود. اگر آمریکا ابرقدرت اتمی بود و تمایل به پیروزی سریع در جنگ کره داشت استعمال یک بمب اتمی ( اگر داشت ) کافی بود تا تمامی نیروهای متخاصم با آمریکا را تسلیم نماید.

جنگ ویتنام از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ بیست سال طول کشید و چطور می توان بیست سال حضور نظامی آمریکا را در کشور ویتنام که نه نفت و گاز دارد و نه محصول ارزشمند دیگری که به درد آمریکا بخورد و به بهای جان ده ها هزار و شاید هم صدها هزار نفر سرباز آمریکایی تمام شد توجیه کرد . چرا که اگر سلاح هسته ای داشت بیست سال طول نمی کشید. آمریکا وقتی در توجیه جنگ ویتنام کم اآورد به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم آنرا چند ملیتی کرد و خروجی اینکار باعث بوجود آمدن گروه های خطرناکی همچون خمر های سرخ شد که در کشورهای کامبوج, لائوس و خود ویتنام میلیونها نفر را قتل عام کردند. همانطور که از دل جنگهای آمریکا در عراق و افغانستان گروههای خطرناکی همچون داعش و طالبان بوجود امدند که وحشتناکترین جنایتهای تاریخ بشری را انجام دادند.

جنگهای خاور میانه و جنگهای داخلی آفریقا که بیش از ۴۰ سال طول کشیده اند همه و همه نشان دهنده عدم تمایل دولت امریکا و متحدانش برای پیروزی سریع در جنگها و بر عکس نشان دهنده سیاست پردازی آنها در طولانی نمودن جنگها و بهره برداری از این جنگهاست.

جنگ بالکان نیز اینگونه بود و سالها طول کشید.

قطعا” آمریکا در مورد ایران مدل مشابهی را پیاده خواهد نمود و با بمباران مناطقی از ایران و از بین بردن صنایع و اقتصاد کشور ، ایران را در حد کشورهای افریقایی به نابودی خواهد کشاند. و سالها این جنگ و بمباران مردم بی گناه ادامه خواهد یافت.

جالب است فرماندهان گروههای تروریستی که از دل این جنگها بیرون می ایند در کل جهان افراد مشهوری می شوند. مثل پول پوت در کامبوج ، اسامه بن لادن و ملا عمر در افغانستان، ابوبکر بغدادی در سوریه، ابو مصعب زرقاوی در عراق ، مختار بالمختار در افریقا و……..

بنده تصورم این است که تنها راه جلوگیری از حمله آمریکا به ایران این است که مقامات طراز اول کشور بدون هیچ ترس و واهمه ای دروغ بودن سلاح اتمی را افشا نمایند. به این طریق آمریکا از درون دچار تشتت و هرج و مرج خواهد شد . چون آمریکا نمی تواند عملا” نشان دهد که سلاح اتمی دارد و یکپارچگی آمریکا و متحدانش و همچنین ارتباط بین پایگاههای نظامی آمریکا در کل دنیا دچار فروپاشی خواهد گردید.

کرامت سلیمی

انتهای پیام/*


2 دیدگاه برای “کرامت سلیمی : آمریکا در ۸۰ سال اخیر با سلاحی خیالی و غیر واقعی به نام بمب اتم ترس و وحشت را به جهانیان القاء نموده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *