مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان: گستره فعالیت سامانه بارشی به ۱۴۰ نقطه سیستان وبلوچستان رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:

گستره فعالیت سامانه بارشی به ۱۴۰ نقطه سیستان وبلوچستان رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز شدت و گستره مکانی فعالیت سامانه بارشی در استان گسترش یافت به طوری که تا امشب از حدود ۱۴۰ نقطه بارندگی گزارش شد و بیشینه بارش ها به ۸۳ میلی متر رسید.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از ایرنا اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت امروز فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان به اوج خود رسید و براساس آخرین اطلاعات دریافتی حداقل ۱۴۰ نقطه استان را فرا گرفت که در نتیجه این فعالیت برخی رودخانه های محلی و معابر شهرها و روستاهای استان دچار آبگرفتگی شدند.
وی ادامه داد: این سامانه هم به لحاظ پوشش مکانی و‌ هم به لحاظ شدت ریزشی قوی ظاهر شد و ریزش های متوسط تا سنگین در پی داشت به طوری که میزان بارش ها در ۳۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان به ۳۰ میلی متر و بیشتر از آن رسید.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: از ۱۷ ایستگاه بارش های ۴۰ میلی متر و بیشتر از آن گزارش شده که بارش های هفت ایستگاه ۵۰ میلی متر و بیش از آن بوده است.
حیدری اضافه کرد: هم اکنون بارش باران در برخی نقاط سیستان و بلوچستان نظیر مهرستان ادامه دارد و انتظار می رود ریزش ها به تناوب تا فردا در برخی نقاط استان ادامه یابد.
وی ادامه داد: اگر چه وقوع این بارش ها منجر به سیلابی شدن برخی معابر و رودخانه های شهرستان های سیستان و بلوچستان شد، اما با توجه به کسری بارش و وضعیت منابع آبی استان، بارندگی های کنونی تا حدودی به تقویت سفره های آب زیر زمینی و مخازن سدهای استان کمک می کند هر چند نمی تواند خشکسالی های گذشته را جبران کند.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به وضعیت جوی پیش روی سواحل استان اشاره و عنوان کرد: علاوه بر انتظار بارش رگبار باران، رعد و برق و تگرگ بر روی دریا و سواحل جنوب استان، پیش بینی می شود با توجه به وزش باد شدید در این منطقه، دریای عمان متلاطم و توفانی باشد به طوریکه ارتفاع موج به حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ متر و گاهی بیش از آن نیز برسد.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *