دیپلمات فرانسوی از نظر خود در باره برجام عقب نشینی کرد

دیپلمات فرانسوی از نظر خود در باره برجام عقب نشینی کرد

 ‘ژرار آرود’ سفیر فرانسه در واشنگتن که با توئیت بحث انگیز خود درباره آینده برجام موجب اعتراض تهران به پاریس شد، یکشنبه شب مجبور به عقب نشینی و حذف این توئیت شد.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز، در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها اجرای کامل برجام توسط ایران را تأیید کرده، سفیر فرانسه در آمریکا مدعی شد که دلیلی بر غنی سازی اورانیوم توسط ایران پس از توافقنامه برجام وجود ندارد.
آرود روز یکشنبه در صفحه توئیتری خود نوشته بود: اینکه بگوییم ایران پس از انقضای برجام اجازه دارد اورانیوم غنی سازی کند، اشتباه است و ایران باید تحت نظارت های شدید ثابت کند که فعالیت های هسته ای آن غیرنظامی است.
عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در واکنش به این موضوع در توییتری نوشت:«اگر توئیت های «ژرار آرو» موضع فرانسه را اعلام می کند، با نقض فاحش هدف و موضوع برجام و قعطنامه ۲۲۳۱ مواجه هستیم؛ پاریس اعلام موضع کند؛ در غیر این صورت اقدام مقتضی را انجام خواهیم داد.»
در همین حال «فیلیپ تیبو» سفیر جدید جمهوری فرانسه در تهران روز یکشنبه از سوی «حسین سادات میدانی» رییس دبیرخانه ستاد پیگیری اجرای برجام به وزارت امور خارجه احضار شد.
سفیر فرانسه در تهران ضمن ابراز بی اطلاعی از توئیت های منتسب به سفیر کشورش در واشنگتن، بر اراده سیاسی این دولت بر اجرای کامل مفاد برجام تأکید ورزیده و اعلام کرد؛ مراتب را بلافاصله به پاریس گزارش خواهد کرد.
به دنبال واکنش ایران، آرو بدون ارائه هیچگونه توضیحی توئیت‌ بحث‌ برانگیزش را حذف کرده و از نظر خود عقب نشینی کرد.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *