کسب مقام هنری توسط خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، در جشنواره نمایش ارغون بهبهان/نقش آفرینی در نمایش «هزارشلاق» به کارگردانی جواد عاجلی

کسب مقام هنری توسط خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، در جشنواره نمایش ارغون بهبهان/نقش آفرینی در نمایش «هزارشلاق» به کارگردانی جواد عاجلی

خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، در جشنواره نمایش ارغون بهبهان، مقام سوم بازیگری را کسب کرد.

خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز در جشنواره نمایش ارغون بهبهان، موفق به کسب مقام سوم بازیگری شد

روح الله سعادتمندنژاد خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز و اهل استهبان فارس، مقام سوم بازیگری مرد را در جشنواره منطقه ای نمایش ارغون بهبهان خوزستان کسب کرد.

وی این مقام را به دلیل نقش آفرینی در نمایش «هزارشلاق» به کارگردانی جواد عاجلی بدست آورد.
به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز روح الله سعادتمند گفت: نمایش هزار شلاق به عنوان تنها نماینده استان فارس در سومین جشنواره منطقه ای ارغون بهبهان حضور داشت.
وی افزود: نمایش هزار شلاق با استفاده از آیین سنتی «چک چکو» به روی صحنه رفت.
آیین چک چکو به یاد قیام امام حسین(ع) در استهبان برگزار می شود به این صورت که دسته عزاداران با لباس های سیاه و شال های سبز در یک دایره حلقه می زنند و در این حلقه به فاصله یک قدم، حرکت می کنند و در دست هایشان چوب های کوچکی می گیرند.
سیاه پوشان چوب ها را به بالای سر می برند و بر هم می سایند که صدای چک چک چوب ها با صدای مرثیه خوان درهم می پیچد. آیین نمایشی چک چکو هر ساله در استهبان فارس در ظهر عاشورا بر پا می شود.
این آیین شکلی نمادین از اتفاقاتی است که پس از شهادت حضرت اباعبدالله الحسین رخ داد.
مردم استهبان معتقدند پس از شهادت امام حسین، لشکریان یزید به دستور شمر اسب هایشان رابر جنازه شهدای کربلا می تازند و این صدای چک چک یاد آور سم کوبی اسبان اشقیا بر بدن های مطهر اولیا است.
سومین جشنواره آیینی سنتی ارغون در ۴ بخش با حضور هنرمندانی از استان های خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد،هرمزگان، فارس و بوشهر ۲۳ تا ۲۶ دی ۹۷ در بهبهان خوزستان برگزار شد.

تمامی کارکنان پایگاه خبری احوال نیوز ، این موفقیت خبرنگار و دبیر سرویس هنری این مجموعه تبریک عرض می نمایند، و توفیق روز افزون را از خداون متعال برای این هنرمند عزیز و ارجمند ، را از خداوند بزرگ و کریم خواستاریم.

استهبان در ۱۶۰ کیلومتری شرق شیراز است.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *