ترامپ کشته شدن عامل حمله به ناو آمریکایی را تایید کرد/ براثر این حمله ۱۷ ملوان آمریکایی کشته و ۳۹ نفر دیگر نیز زخمی شدند

پایگاه خبری احوال نیوز ، رئیس جمهور آمریکا از کشته شدن عامل اصلی عملیات تروریستی علیه کشتی تخریبگر آمریکا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ،  به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تایید کرد که “جمال احمد محمد علی البداوی” که از عوامل اصلی حمله تروریستی به کشتی تخریبگر یواس‌اس کول نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در اکتبر ۲۰۰۰ شرکت بوده، کشته شده است.

“البداوی” یکی اصلی ترین تروریست های تحت تعقیب گروهک تروریستی “القاعده” به شمار می رفت.

دونالد ترامپ در یک پیام توئیتری نوشت: ارتش بزرگ ما عدالت را برای قهرمانانی که در حمله بزدلانه به ناو یو اس اس کول جان خود را از دست دادند و یا کشته شدند اجرا کرد. ما جمال البداوی، رهبر آن حمله را کشتیم. کار ما در مقابل القاعده ادامه دارد. ما هرگز از مبارزه علیه تروریسم رادیکال اسلامی دست برنمی‌داریم.

​”البداوی” در فهرست افراد تحت تعقیب “اف بی آی” قرار داشت و برای دریافت اطلاعاتی درباره وی مبلغ ۵ میلیون دلار پاداش در نظر گرفته بود.

پیش از سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ما از گزارش‌ها در خصوص کشته شدن جمال البدوی در حمله هوایی در یمن مطلع هستیم.

این ناو در ۱۲ اکتبر سال ۲۰۰۰ درحالی که مشغول سوختگیری بود در خلیج عدن مورد حمله قرار گرفت که براثر این حمله ۱۷ ملوان آمریکایی کشته و ۳۹ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *