• ۞ امروز پنج شنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰:۱۹
 • رئیس جمهور روسیه اقداماتی ضد رژیم صهیونیستی انجام خواهد داد

  رئیس جمهور روسیه اقداماتی ضد رژیم صهیونیستی انجام خواهد داد

  المیادین با اشاره به اعلام نتایج تحقیق درباره سقوط هواپیمای روسی در سوریه از سوی سخنگوی وزارت دفاع روسیه به اقدامات آتی پوتین پس از آن پرداخته است.

  به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ،  خبرنگار المیادین در مسکو با اشاره به موضع گیری روسیه درباره سقوط هواپیمای روسی در سوریه که طی آن ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه رژیم صهیونیستی را مسئول کامل آن دانست، آورده است: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اقداماتی ضد اسرائیل پس از اینکه وزارت دفاع روسیه نتایج تحقیق درباره سقوط هواپیمای روسی را اعلام کرد، انجام خواهد داد.

  المیادین اعلام کرد: اظهارات سخنگوی وزارت دفاع روسیه به احتمال بازنگری در قواعد درگیری و مقاومت اشاره دارد.

  خبرنگار المیادین بیان کرد: موضع گیری آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه به حملات به سوریه ادامه می دهند نمایانگر عجز اسرائیل در آینده برای به کارگیری نیروی هوایی اش ضد سوریه است.

  شایان ذکر است که وزارت دفاع روسیه یکشنبه با انتشار بیانیه ای درباره سقوط هواپیمای این کشور در سوریه اعلام کرد: اسرائیل توافق خود با روسیه در خصوص پرهیز از برخورد هوایی در سوریه را نقض کرده است.

  بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، اسرائیل در این حادثه مقصر است و ارتباط لحظه به لحظه هواپیمای روسی سقوط کره در سوریه حکایت از کم کاری اسرائیل در این رابطه دارد.

  در هفته گذشته یک هواپیمای روسی در سوریه به اشتباه از سوی پدافند ارتش سوریه هدف قرار گرفت و بعد از آن وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای درباره سقوط هواپیمای Il-۲۰ این کشور در سوریه اعلام کرد: حملات جنگنده های اسرائیلی به سوریه موجب زنجیره ای از حوادث شده که هدف قرار گرفتن هواپیمای روسی بخشی از این حوادث است. روسیه پاسخگویی به این حادثه را برای خود محفوظ می داند.

  گویا جنگنده های اسرائیلی از هواپیمای روسی به عنوان پوششی برای حمله به سوریه استفاده کرده اند و همین امر موجب هدف قرار گرفتن آن از سوی سامانه دفاعی سوریه شده است.

  بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، هواپیمای آی ال ۲۰ این کشور در زمان حمله جنگنده های اسرائیلی به سوریه، توسط سامانه دفاعی S۲۰۰ سوریه هدف قرار گرفته است.

  منبع:مهر

  انتهای پیام/*

  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *