درخواست رئیس کمیسیون امنیت ملی از وزارت خارجه برای شکایت از کشورهای حامی حادثه تروریستی اهواز

حشمت الله فلاحت‌پیشه، خواستار شکایت رسمی وزارت امور خارجه از کشورهای حامی تروریسم از جمله عاملان حادثه تروریستی اهواز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز، حشمت الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حادثه تروریستی روز شنبه در اهواز و شهادت جمعی از هموطنان اظهار داشت: تروریسم یک پدیده بدون مرز است و می‌تواند به هر کشوری آسیب بزند و مقابله با آن هم، نیازمند همکاری جدی است؛ معتقدم برای مقابله با این پدیده، همکاری های امنیتی در قالب موافقت‌نامه های امنیتی فراتر از همکاری های سیاسی می‌تواند شکل بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران چند موافقت‌نامه امنیتی با کشورهای منطقه دارد که مربوط به دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی است؛ بخشی از این موافقت‌نامه ها هنوز قابل اجراست و باید دنبال شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برخی کشورها خودشان حامی تروریسم هستند و برای آن هزینه می‌کنند و اقدامات ایذایی علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند، لذا باید از سوی وزارت خارجه علیه آنها شکایت رسمی در سازمان ملل ثبت شود و همزمان با آن باید کاری کنیم که این گروه های تروریستی در فهرست سیاه سازمان ملل قرار بگیرند.
فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: در شرایطی که بسیاری از کشورها حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرده اند، گروه هایی که عاملیت خودشان را در این حادثه اعلام کرده‌اند، حتماً باید در لیست سیاه قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور گسترده اقوام عرب و غیرعرب خوزستانی به مراسمی باشکوه و نمایش وحدت تبدیل شده است، تأکید کرد: این مراسم نشان‌دهنده وحدت و یکپارچگی ملت ایران در مقابل پدیده تروریسم و مداخله خارجی است و هدف این پدیده نیز از بین بردن تمامیت ارضی و موجودیت همه اقوام ایرانی است.
منبع: مهر
انتهای پیام/*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *