آذربایجان شرقی آذربایجان غربی اجتماعی اردبیل استان اصفهان اقتصادی البرز ایلام بوشهر تهران جنوب چندر رسانه چهار محال و بختیاری حراسان شمالی حقوق بشر حوادث خراسان جنوبی خراسان رضوی خوزستان دسته‌بندی نشده دین و اندیشه زنجان سمنان سیاسی سیستان و بلوچستان شرق شمال غرب فارس فرهنگ و هنر قزوین قم کردستان کرمان کرمانشاه کهگیلویه و بویر احمد گلستان گیلان لرستان مازندران مرکزی مرکزی هرمزگان همدان یزد

دلسوزان انقلاب برای جلوگیری از فرجامی دیگر بار به سراغ لاریجانی رفتند ؛ نصیحت دلسوزانه به رئيس مجلس درمورد

نشست مشترک جامعه مدرسین حوزه علیه قم با علی لاریجانی، احمد امیرآبادی و مجتبی ذوالنوری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم برگزار شد.
 روزنامه آرمان نوشته است : دلواپسان از تخریب دولت و دولتمردان به تخریب مجلس نشینان و خصوصا رئیس مجلس رسیده‌اند. موید این امر نیز تجمع اعتراضی عصر روز گذشته آنها در مقابل دفتر علی لاریجانی در قم است. نکته قابل توجه در این ماجرا کارکرد استانداری قم است که استاندار آن را منتسب به علی لاریجانی می‌دانند که بدون هیچ گونه مزاحمت و ممانعتی به تجمع کنندگان بدون مجوز و غیرقانونی اجازه داده هر آنچه که در دل دارند بر زبان آورند و رئیس‌جمهور و رئیس مجلس را به باد اهانت بگیرند، اما صدایی از ایشان در نیاید. جای تعجب و تأسف است که در دولت تدبیر و امید، استاندار دولت نمی‌تواند جلوی تجمعات غیر قانونی را بگیرد.
دلسوزان  انقلاب
تخریب‌ها و هجمه‌های علیه دلسوزان انقلاب ، هدفمند و برنامه‌ریزی شده است. درست مثل دوره اصلاحاتی که با شعار تقلب به خیابانها می ریختند و بیت المال را به آتش می کشیدند ، که چرا جناح آنها رای نیاورده است. و با تجمع‌های اعتراضی با تصمیم‌های ریز و درشت دولت و مجلس وقت مخالفت می‌کردند. این بار نیز طیفی از همان جنس دست به چنین اقدامی زده‌اند. و با حرفهایی این چنین می خواهند دوباره کشور را به سمت خطر سوق دهند. مانند ،زمانه تغییر کرده است؛ دولت اصلاحات جای خود را به دولت اعتدال داده، حسن روحانی جانشین رئیس دولت اصلاحات شده و مجلس معتدل دهم جایگزین مجلس ششم شده است، اما اصلاحات  هنوز پس از 21 سال بر همان روال عمل می‌کنند. هنوز هم تجمعات غیر قانونی برگزار می‌کنند. اصلاحات  با خیال آسوده وارد حریم اجتماع می‌شوند و بدون اینکه فکر کنند در واقع با یک اقدام غیر قانونی و بدون مجوز می خواهند به‌زعم خود با یک مساله نادرست مقابله کنند، راه عبور و مرور مردم را می‌بندند و بدون اینکه گرفتن مجوز برای تجمع از خیالشان گذشته باشد،  عجیب این است که نه تنها مقابله‌ای با آنها صورت نمی‌گیرد، بلکه بعضا در برخی شهرها سازوکار هرچه بهتر برگزار شدن این قبیل تجمعات غیر قانونی فراهم می‌شود. جای تعجب است که در دولت اعتدال چگونه نهادهای مسئول و مسئولان شهری دم نمی‌زنند.
ماجرا چه بود؟
روز گذشته بود که عده‌ای از انقلابیون  در قم در مخالفت با برجام و FATF در مقابل دفتر علی لاریجانی رئیس مجلس دست به تجمع زدند و با شعار‌هایی علیه دولت و مجلس مخالفت خود را نسبت به تصویب لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعلام کردند. در این تجمع عده‌ای از طلاب انقلابی  نیز حضور داشتند و در مخالفت با دولت و مجلس شعار می‌دادند. انقلابیون همچنین به سر دادن شعارهایی در رد برجام و FATF مبادرت ورزیدند. حال پرسش اینجاست که زمانی که آقای لاریجانی سریع برجام نافرجام را تصویب کرد ، آیا این بار هم می خواهد در سکوت این قانون که برخلاف مصالح مملکت است می خواهد به راحتی تصویب کند؟ چرا زمانی که مردم یا برخی اصناف مانند کامیون داران و …برای احقاق حقوق خود دست به اعتراض می‌زنند با انواع مخالفت‌ها و مقاومت‌ها رو‌به‌رو می‌شوند،  این مردم هیچ جوابی از رئس مجلس  نمی‌گیرد. مزاحمت و سلب آسایش و آرامش مردم به کنار، اما کدام قانون اجازه می‌دهد عده‌ای در روز روشن در احقاق حق خود هیچ کس جواب گو ی مردم نباشد. اما برای تصویب قانون به چای بحث در مجلس و با نمایندگان ملت به محل حوزه ی اتخابی خود بکشاند.
نشست مشترک جامعه مدرسین حوزه علیه قم با علی لاریجانی، احمد امیرآبادی و مجتبی ذوالنوری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم برگزار شد. احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم برگزاری نشست مشترک جامعه مدرسین حوزه علیه قم با نمایندگان این استان در مجلس خبر داد. وی افزود: آیت‌ا… یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علیه قم طی تماسی با آقای لاریجانی از رئیس مجلس و 2 نماینده دیگر قم یعنی بنده و آقای ذوالنوری دعوت کردند تا در نشستی با حضور اعضای جامعه مدرسین درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم به بحث و تبادل نظر صورت گیرد. باید پرسید که این لوایح باید در مجلس و با نمایندگان مردم مطرح شود، یا در حوزه نمایندگی ریئس مجلس . اگر ریئس مجلس به دنبال ریاست جمهوری در آینده میرود ،باید به مردم و تصویب این برجامها دست بردارد، و به فکر مصالح نظام و مردم باشند.
انتهای پیام/*
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *