تهران سیاسی

وزیر اطلاعات از پاسخ به ماجرای دو تابعیتی ها خوداری کرد

وزیر اطلاعات از پاسخ به ماجرای دو تابعیتی ها خوداری کرد

حاشیه‌های مراسم مرحوم سیدمهدی طباطبایی| برخورد سرد خطیب مشهور تهران با حسین فریدون

مراسم ترحیم مرحوم حجت‌الاسلام طباطبایی شب گذشته در مسجد امام موسی‌بن جعفر(ع) با حضور اقشار مختلف برگزار شد.

حاشیه‌های مراسم مرحوم سید مهدی طباطبایی| برخورد سرد خطیب مشهور تهران با حسین فریدون

به گزارش خبرنگار سیاسی پایکاه خبری احوال نیوز ، مراسم ترحیم حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی استاد برجسته اخلاق شب گذشته (یکشنبه 30 اردیبهشت) در مسجد امام موسی‌بن جعفر(ع) در خیابان آیت‌الله سعیدی که وی سالها در آن اقامه جماعت می‌کرد، برگزار شد.

در ادامه مشاهدات عینی خبرنگار سیاسی تسنیم از این مراسم را می‌خوانید:

** حضور گسترده مردم در مراسم ختم این عالم ربانی به‌حدی بود که بسیاری از اقشار مردم در خارج از مسجد حضور داشتند. خیابان آیت‌الله سعیدی برای راحتی حال مردم مفروش شده بود و به‌روی پرده پروژکتور، مراسم داخل حسینیه برای افراد بیرون از مسجد پخش می‌شد.

** شخصیت‌های مختلف سیاسی و مذهبی از جناح‌های مختلف کشور شب گذشته خود را به مسجد امام موسی‌بن جعفر(ع) رساندند. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس، حسین فریدون برادر رئیس جمهور، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمود علوی وزیر اطلاعات، آیت‌الله مجتهد شبستری، حجت‌الاسلام منتجب‌نیا، حسن غفوری‌فرد، یحیی آل‌اسحاق، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، حجت‌اسلام شیخ حسین انصاریان و سایر شخصیت‌های مختلف سیاسی و مذهبی را می‌شد در این مراسم مشاهده کرد.

** علاوه بر حضور شخصیت‌های سیاسی، مداحان و واعظان معروف تهران نیز در این مراسم حضور داشتند. محمدحسین  پویانفر، مرتضی طاهری، حاج علی انسانی، نقویان، مهدی توکلی و… . حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران نیز در این مراسم صحبت‌هایی درباره شخصیت مرحوم طباطبایی ایراد کرد.

** حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور که در حال خروج از مسجد بود، در مواجهه با حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان به‌سمت وی رفت تا سلام و علیک کند که با برخورد سرد حجت‌الاسلام انصاریان مواجه شد. وی دوباره برگشت و خود را به حجت‌الاسلام انصاریان معرفی کرد!

** با خروج وزیر اطلاعات از مراسم، همه خبرنگاران به‌سمت وی رفتند تا درباره ماجرای “دوتابعیتی”ها که این روزها بحث‌ آن در مجلس داغ است سؤال بپرسند که هرچه از وزیر اطلاعات سؤال کردند وی پاسخی نداد. وی پیشتر نیز در مراسم تشییع این استاد اخلاق از پاسخ به همین سؤال استنکاف کرده بود.

** با اینکه مراسم تا ساعت 24 همچنان ادامه داشت، اما حضور مردم همچنان گسترده بود و اقشار مختلف تا ساعات پایانی شب در این مراسم حضور داشتند.

تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *